BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
DRODZY RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE
Kończy się ten nietypowy, zaskakujący i trudny rok szkolny, który wymagał od nas wszystkich pełnej mobilizacji, zaangażowania i współpracy.
Wszyscy stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami. Wasze domy zamieniły się w szkołę realizującą zdalne nauczanie.
Kochani Uczniowie, zdajemy sobie sprawę, że wiele godzin poświęciliście na wykonywanie zlecanych prac. Z pewnością ogarniała Was czasami złość, zniechęcenie, a nawet poczucie bezsilności, ale daliście radę. O tym świadczą osiągnięte wyniki: wszyscy uzyskaliście promocję do kolejnej klasy,
połowa z Was otrzyma świadectwa z wyróżnieniem, 27% uczniów klas 4-6 otrzyma odznakę srebrnej tarczy za wyjątkowe wyniki w nauce potwierdzone wzorową oceną zachowania i ocenami bardzo dobrymi oraz celującymi. 13 uczniów z klas 4-6 otrzyma stypendia za wysokie wyniki w nauce i /lub osiągnięcia sportowe. Ale przede wszystkim każdy uczeń otrzyma ciekawą nagrodę książkową za ciężką pracę na miarę swoich możliwości przy wsparciu rodziców i nauczycieli. To jest także nagroda dla Waszych rodziców.Drodzy Rodzice, doceniamy, że trwaliście przy swoich dzieciach w pełnej gotowości, by zadbać o ich potrzeby i bezpieczeństwo. Jesteście przecież pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami swoich dzieci.
Szkoła to nie budynek, to matematyczne działanie:
Uczniowie + Nauczyciele + Rodzice = SZKOŁA
Tęskniliśmy za Wami, brakowało nam szkolnego szumu i zgiełku, a przede wszystkim Was – kochani Uczniowie.
Dziękujemy Rodzicom za współpracę i życzymy Wszystkim spokojnych, zdrowych i radosnych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu – mamy nadzieję, że w bezpiecznej rzeczywistości.
DYREKTOR I WASI NAUCZYCIELE
Informacja
Informacja w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem
W związku z informacjami o rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, zaleca się szczególną ostrożność. Najważniejsze jest zachowanie spokoju i profilaktyka.
Należy pamiętać o myciu rąk mydłem, zasłanianiu nosa i ust przy kichaniu i kaszlu, o wyrzucaniu chusteczek jednorazowych do kosza po ich użyciu i natychmiastowym umyciu rąk.
W szkole nauczyciele i pielęgniarka szkolna prowadzą pogadanki z dziećmi o podstawowych zasadach higieny, uczą jak myć ręce zgodnie z instrukcją GIS wywieszoną w każdej toalecie na terenie szkoły, a także jak zasłaniać usta i nos przy kichaniu, czy kaszlu.
Zasłonięto też źródełko wody pitnej. Nie można pić wody bezpośrednio z podajnika, można nalać wodę do butelki. Na bieżąco monitorujemy zawartość pojemników z mydłem antybakteryjnym i pojemników z ręcznikami. Pracownicy obsługi w razie potrzeby będą przecierać klamki i inne powierzchnie często dotykane przez dzieci.
Proszę także w domu przypominać dziecku o przestrzeganiu podstawowych zasad higienicznych, nie przysyłać do szkoły dzieci przeziębionych, dbać o odporność, kondycję fizyczną i racjonalne odżywianie, a także wysypiać się.
WAŻNE!
Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem.
Osoby, które wróciły z terenów, gdzie wirus już wystąpił (Włochy, Chiny, Korea itd.) powinny obserwować swój organizm. Jeśli wystąpią objawy grypopodobne: gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, należy zostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną tel. 668 332 486 lub bezpośrednio zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Zespolonym w Szczecinie ul. Arkońska 4 (budynek J), gdzie zostanie przeprowadzone dalsze postepowanie medyczne.
Poniżej znajduje sie szersza informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI
Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać
o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:- Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się powyżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
- Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu
i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.- Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.
Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.- Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa
z powierzchni na siebie.- Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły
Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).
Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.
- Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów,
w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).
RODO - klauzule informacyjne
Oferta szkoły
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach posiada dobrą bazę i lokalizację. To parterowy budynek położony w centrum miasta, otoczony zielenią.
Placówka zapewnia każdemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań w miłej, serdecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i przyjaznej kadry pedagogicznej.
Nauczyciele posiadają dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia specjalistycznych zajęć np.: terapii pedagogicznej, logopedycznych, wspierających emocjonalny rozwój ucznia.
Zajęcia pozalekcyjne organizowane przez szkołę:
- rozwijające zainteresowania: plastyczne, tańca ludowego we współpracy z MOK w Policach, matematyczne, j. polskiego i j. angielskiego, gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, gry
i zabawy ruchowe, gry w scrabble podczas zajęć świetlicowych; - wspierające rozwój ucznia w razie trudności w czytaniu i pisaniu, zajęcia logopedyczne usprawniające mowę, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne niwelujące przyczyny i objawy niepowodzeń szkolnych, zajęcia wspierające rozwój emocjonalny dziecka.
- pomoc w nauce i odrabianiu lekcji głównie z matematyki i historii podczas zajęć świetlicy środowiskowej prowadzonej we współpracy z PCPR w Policach.
Zajęcia pozalekcyjne organizowane w szkole przez firmy zewnętrzne (płatne): język angielski, niemiecki, gry na gitarze, tańca nowoczesnego, towarzyskiego, Minecraft+programowanie+edukacja.
Prowadzone są zajęcia na basenie w ramach jednej godziny wf od klasy drugiej do szóstej,
Przygotowujemy uczniów do udziału w gminnych i ogólnopolskich konkursach języka polskiego, matematyki i j. angielskiego: Łamigłówki mądrej główki, Alfik, Kangurek, Olimpusek.
W ramach tzw. klas dwujęzycznych szkoła zapewnia od klasy siódmej 5 godzin języka angielskiego
i 2 godziny języka niemieckiego w tygodniu, ponadto elementy języka angielskiego na biologii, geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie.Gwarantujemy także naukę poza szkołą we współpracy z:
- PTTK przy organizowaniu zajęć w terenie i rajdów;
- Centrum Edukacji Ekologicznej w Zalesiu i innymi ośrodkami edukacyjnymi (w tym muzeami) w celu przeprowadzania aktywnych zajęć, realizacji różnorodnych projektów edukacyjnych;
- Wydziałem Ochrony Środowiska UM w Policach przy organizacji m.in. Dni Ziemi, Sprzątania Świata, Ratowania Kasztanowców, Dni bez Samochodu, segregacji surowców wtórnych i odpadów, itp.
- SANEPID-em przy realizacji wielu projektów profilaktycznych,
- Radą Osiedla nr 5 w Policach przy organizacji imprez szkolnych, lokalnych.
- Poradnią PPP w razie potrzeby wsparcia w nauce lub zachowaniu,
- Wyjścia do filharmonii, teatru, kina, bibliotek, muzeów i innych instytucji kultury.
Szkoła oferuje:
- Nowoczesne sale zajęciowe wyposażone w odpowiednie pomoce dydaktyczne, w tym tablice lub monitory interaktywne. Pomieszczenia klasowe dla dzieci I etapu edukacyjnego znajdują się
w odrębnym pawilonie, gdzie nie ma dzwonków, a czas zajęć reguluje nauczyciel, dostosowując przerwy do możliwości i tempa pracy swoich uczniów. Sale podzielono na dwie części – do zabawy i pracy na dywanie oraz przy stolikach. - Pracownię komputerową z dostępem do Internetu wyposażono w 26 stanowisk komputerowych, by zapewnić samodzielne stanowisko do pracy dla każdego ucznia.
- Bogate zbiory biblioteczne oraz czytelnię, która posiada 8 stanowisk komputerowych z dostępem
do internetu. - Nowoczesną świetlicę składającą się z dwóch pomieszczeń z zapleczami i toaletami.
- Aby podnieść komfort pracy oraz zadbać o zdrowie i samopoczucie przebywających w szkole osób, wyciszono pomieszczenia świetlicy szkolnej, wszystkie sale edukacji wczesnoszkolnej i większość sal II etapu edukacyjnego, szatnię, duży hol szkolny i stołówkę.
- Szkoła zapewnia dzieciom opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach od 600 do 1630.
- Salę gimnastyczną oraz salkę do ćwiczeń w mniejszych grupach.
- Wielofunkcyjne boisko i dwa place zabaw, w tym jeden przy świetlicy szkolnej.
- Stołówkę z obiadami przygotowywanymi na miejscu.
W stołówce wszystkie dzieci klas I – III spożywają przyniesione z domu drugie śniadanie, do którego podaje się ciepłą herbatę. - Udział w programie realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego, w ramach którego uczniowie otrzymują świeże owoce, warzywa, soki owocowo-warzywne oraz mleko lub produkty mleczne.
- Opiekę pielęgniarki szkolnej 2-3 razy w tygodniu.
- Parking samochodowy dla rodziców i pracowników. W godzinach porannych otwierana jest brama z boku szkoły, od strony Hotelu Dobosz, by umożliwić rodzicom bezpieczne dowiezienie
i odprowadzanie z samochodu dziecka do szatni. Dodatkowy parking znajduje się naprzeciw przychodni, blisko szkoły.
- rozwijające zainteresowania: plastyczne, tańca ludowego we współpracy z MOK w Policach, matematyczne, j. polskiego i j. angielskiego, gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, gry
Rodzicu, czy wiesz, że
zgodnie z zasadami Facebooka i innych portali społecznościowych konto może utworzyć tylko osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat. Utworzenie konta z fałszywymi danymi stanowi naruszenie regulaminu. Dotyczy to także kont zarejestrowanych w imieniu osób, które nie ukończyły 13 lat.
www.800100100.pl ważne informacje na temat przeciwdziałaniu przemocy, cyberprzemocy.
Archiwum Aktualności